Hry, Algoritmy, Programy a jiné hrátKY

HAPKY jsou programovací hrátky, neboli nekorespondenční neseminář z programování a her. Jejich součástí je celoroční soutěž, ale hlavní motivací účastníků by měla být radost z řešení zábavných úloh. Zkuste řešení úlohy naprogramovat (u některých úloh lze i uhodnout/vypočítat na papíře) a ihned a bez čekání ho odzkoušejte v on-line validátoru. Pokud nebudete vedět kudy kam, ptejte se na diskusním fóru.

HAPKY cílí především na studenty vyšších ročníků středních škol, ale zúčastnit se může opravdu kdokoli. Hapky-plakátek

Osmý ročník pro šk. rok 2021/2022 byl ukončen. Výsledky naleznete zde

Devátý ročník pro šk. rok 2022/2023 odstartoval 5. října 2022.

Pokud není řečeno jinak, můžete se k úloze připojit, kdy chcete. Úlohy mají různou obtížnost. Nováčkové, či málo zkušení programátoři mohou natrénovat dovednosti, které se jim (nejen) v prvním ročníku studia budou hodit. Část úloh bude opravdu velmi jednoduchá, ani úplní začátečníci se nemusí bát. Pro odevzdání vašich kódů do systému, abyste mohli přispívat na fórum se musíte zaregistrovat. Registrace vás k ničemu nezavazuje, můžete odezvdat tolik úloh, na kolik se cítíte.

Řešitelé úloh budou prioritizováni u letních brigád pro začínající a stávající studenty programu Otevřená informatika. Úspěšní řešitelé si mohou během svého studia na FEL vybrat libovolnou knihu z doporučené literatury u předmětů. Tu jim koupíme a s úsměvem věnujeme.